wykłady mp3

 Szalom!

Oferujemy wam do nabycia wykłady mp3 (CD)

 
1. List Szaula do Galacjan – rozpatrywany w swietle: Nowe Przymierze a Prawo (Tora). 10 godzin wykładów.2. Moadim Tefila – Wyznaczone czasy modlitw. 5 godzin wykładów. Wyklady ktore moga zmienic Twoj poglad na to jak wyglada biblijny czas i sposob modlitwy. 
3. Ta plyta zawiera dwa tematy:

a)Tradycja Pierwszych Wspólnot Mesjańskich, jest seria wykladow i tylko wstepem wprowadzajacym Cie do zagadnienia i zapoznania sie z orginalnoscia tradycji jakie byly w czasach Apostolskich w swietym zyci i z w swietych zgromadzeniach wyznawcow Jeszua HaMaszijach.

b) Rosz Chodesz – to wprowadzenie do duchowego i fizycznego  znaczenia i zachowywania Nowiu księżyca; Razem 5 godzin wykładów4 Besora: To hebrajskie słowo, które znaczy „Dobra Nowina" Ta seria wykładów  wprowadzi Cię do poznania  dlaczego  pojawiła się  Dobra Nowina (Ewangelia)  w interpretacji Judeo Mesjańskiej oraz jaki ma ona cel dla tych ktorzy uwierzyli w Jeszua HaMaszijach. 

5. Beit Isza Cz 1. Czyli Dom Kobiety Cz 1. To wykłady Rebecen Wspólnoty Mesjańskiej Doroty Banak. Wykłady te są skierowane tylko dla kobiet, dlatego prosimy, aby były one wysłuchane tylko przez kobiety. 

 

6. Ruach Hakodesz. Ruach to hebrajskie słowo, które znaczy: Swiety Powiew a czesto tlumaczy sie jako Duch Swiety. Ta seria wykładów ma na celu wprowadzić Cię do poznania celu działalności Ducha Świętego. Te wykłady o Ruach są po części kontynuacją wykładów na temat Besory. Dodatkowo zmieszczone są dwa wykłady uzupełniające ten temat z zakresu uświęcenia. 

   

7. Tozsamosc Jeszua HaMaszijach jest jednym znajbardziej goracych tematow, ktory moze ludzi umocnic w wierze lub ich podzielic ze soba. Drogi przyjacielu i przyjaciolko mamy nadzieje ze te wyklady umocnia Cie w wierze i pomoga Ci zrozumiec jaka ma tozsamosci Jeszua HaMaszijach w swietle drogi i wiary Judeo Mesjanskiej Poslugi Drogi Panskiej. 

8. Nasza Tozsamosc w Jeszua HaMaszijach - Inny jakze wazny i czasem i trudny temat dla kazdego kto wierzy w Jeszua HaMaszijach, to pewnosc wlasnej tozsamosci jaka kazdy wierzacy ma w Jeszua HaMaszijach. Dzis wielu ludzi szuka i wedruje z jednej denominacji do drugiej chcac odszukac biblijna odpowiedz na to jaka powinnla byc nasza tozsamosc dla wierzacej osoby w Jeszua HaMaszijach. Mamy nadzieje ze te wyklady wyklaruja Ci to zagadnienie i umocnia Cie na drodze wiary i posluszenstwa wobec Ruach Elohim ( Ducha Boga) i wobec Jego Syna Jeszua HaMaszijach. 

9. Beit Isza cz II. To nastepne wyklady, ktore skierowane sa tylko dla kobiet. Czyli dalsza kontynuacja wykladow Rebecen Doroty Banak dla umocnienia zycia w wierze dla kobiet. Czyli ciag dalszy odrestaurownia wiary i roli kobiety w swietle Brit Chadasza (Nowego Przymierza) wedlug Judeo Mesjanskiej Poslugi Drogi Panskiej. 

 

10 Zbawienie z Laski - To temat, ktory podobnie jak Nowe Przymierze nie jest dobrze zrozumiany w wielu kregach ludzi wierzacych. Tutaj mozesz zapoznac sie z tym tematem wedlug Drogi Judaizmu Mesjanskiego.

 

11 Co to jest Judaizm Mesjanski? - To pytanie, na ktore odpowiedz nalezy szukac w Pismie Swietym. W tych 3 wykladach znajdziesz prosty do zrozumienia zarys tego tematu. 

 

12 Chalacha Judaizmu Mesjanskiego Czesc Pierwsza - Kazdy odłam Judaizmu czy to Ortodoksyjny, Konserwatywny, Chasydzki, badz Reformowany ma swoja Halache - czyli droge wedlug ktorej chodza z Adonaj. Czesto i mylnie wierzacy ludzie mysla ze nasza halacha Judaizmu Mesjanskiego, powinla byc na wzor Judaizmu Ortodyksyjnego, który rozwijal sie poprzez wiele stuleci poczawszy od zburzenia Swiatyni. Dlatego powstaje ta seria wykladow na temat Chalachy Judaizmu Mesjańskiego, aby pomoc każdemu zrozumieć nie tylko te różnice, ale również aby poznać nasza halachę.

Tematy poruszone na tej plycie to:

1 - Rodzina

a) Bogobojne zawieranie związków

b) Bogobojne wychowywanie dzieci

c) Rozwód i powtórne małżeństwo w świetle nauki Biblii.

2 - Dziesięcina - czyli czczenie Adonaj w materialny sposób

3 Tytuł Rabina  - pośród wierzcych w Jeszua jest tematem kontrowersyjnym, dlatego tu możesz poznać co w tym temacie mowi nam Biblia.

 

 

13 Bogobojna Żona  Część Pierwsza - To ciag dalszy wykladow Rebecen Doroty Abigail Banak, ktora pragnie poruszyc gorace tematy dla kobiet aby im pomoc wypelnic swa role w zyciu jaka Adoanj wyznaczyl dla kobiet a w tym przypadku dla zon.

 

 

14 Dary Ruach Hakodesz, część  I - Ta pierwsza część wykładów na temat darów Ducha Swiętego ma na celu wykazać jakie jest zrozumienie i postawa do tego tematu w naszym Judaizmie Mesjańskim 

 

 

15  Chalacha Judaizmu Mesjanskiego Czesc Druga - Kazdy odlam Judaizmu czy to Ortodoksyjny, Konserwatywny, Chasydzki, badz Reformowany ma swoja Chalache - czyli droge wedlug ktorej chodza z Adonaj. Czesto i mylnie wierzacy ludzie mysla ze nasza Chalacha Judaizmu Mesjanskiego, powinla byc na wzor Judaizmu Ortodyksyjnego, ktory rozwijal sie poprzez wiele stuleci poczawszy od zburzenia Swiatyni. Dlatego powstaje ta seria wykladow na temat Chalachy Judaizmu Mesjanskiego, aby pomoc kazdemu zrozumiec nie tylko te roznice, ale rowniez aby poznac nasza Chalache.

Tematy poruszone na tej plycie to:

1 - Odpowiedź na to pytanie jakie jest Swięte Imie naszego Elohim

2 - Szmita, czyli wykłady dotyczące tematu: Rok Szabatowy

 

 

16 Bogobojna Żona  Część Druga - To ciąg dalszy wykładów Rebecen Doroty Abigail Banak, która pragnie poruszyć gorące tematy dla kobiet aby im pomóc wypełnić swą rolę w życiu jaką Adoanj wyznaczył dla kobiet a w tym przypadku dla żon.

 

 

17  Dary Ruach Hakodesz, część  II - To ciag dalszy wykładów na temat darów Ducha Swiętego, ktory  ma na celu wykazać jakie jest zrozumienie i postawa do tego tematu w naszym Judaizmie Mesjańskim 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 Dusza Po Smierci: Część Pierwsza.

Temat tego co sie dzieje z dusza ludzka po smierci jest bardzo waznym tematem, ktory rowniez przy poprawnym zrozumieniu tego poselstwa dodaje nam silnej wiary. W pierwszej części jest mowa o duszy po śmierci osoby zbawionej.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 Chalacha Judaizmu Mesjanskiego Czesc Trzecia - Kazdy odlam Judaizmu czy to Ortodoksyjny, Konserwatywny, Chasydzki, badz Reformowany ma swoja Chalache - czyli droge wedlug ktorej chodza z Adonaj. Czesto i mylnie wierzacy ludzie mysla ze nasza Chalacha Judaizmu Mesjanskiego, powinla byc na wzor Judaizmu Ortodyksyjnego, ktory rozwijal sie poprzez wiele stuleci poczawszy od zburzenia Swiatyni. Dlatego powstaje ta seria wykladow na temat Chalachy Judaizmu Mesjanskiego, aby pomoc kazdemu zrozumiec nie tylko te roznice, ale rowniez aby poznac nasza Chalache.

Tematy poruszone na tej plycie to:

-  Zasady i praktyka obrzezania.

-  Wyjasnienie biblijne na temat zakladania Kipy i nakrycia glowy u kobiet.

-  Zanaczenie i waznosc zakladania Tefilin dla uczni Jeszua HaMaszijach.

 

 

 

20  Bogobojna Żona  Część Trzecia - To ciag dalszy wykladow Rebecen Doroty Abigail Banak, ktora pragnie poruszyc gorace tematy dla kobiet aby im pomoc wypelnic swa role w zyciu jaka Adoanj wyznaczyl dla kobiet a w tym przypadku dla zon.

 

 

21 Konwersja na Judaizm Mesjański.

Wykłady wyjaśniające podstawowe znaczenie i wartości jakie temu procesowi towarzyszą aby osoba mogła podjać decyzję dokonania konwersji na Judaizm Mesjański, gdy ta będzie już dostępna w naszej Wspólnocie Judeo Mesjańskiej. 

 

 

22 Bogobojna Żona - Część Czwarta. To ciag dalszy wykladow Rebecen Doroty Abigail Banak, ktora pragnie poruszyc gorace tematy dla kobiet aby im pomoc wypelnic swa role w zyciu jaka Adoanj wyznaczyl dla kobiet a w tym przypadku dla zon.

 

 

23 Dusza Po Śmierci Część Druga. 

Wykłady kończące temat stanu duszy po śmierci. W drugiej części jest mowa o stanie dusz po śmierci bez otrzymania zbawiania. 

 

 

24 Judeo Mesjańskie poselstwo z Księgi Rut.

    Aspekt halachy Judeo Mesjańskiej: Publiczne Czytanie Pism

Na tej płycie znajduje się poselstwo zbawienia w Jeszua HaMaszijach i połączenia w Nim obojga grup ludzi w jedną kehilę/zgromadzenie: Jehudim i Gojim. 

Dodatkowo jest tu jeden wykład z aspektu halachy Judeo Mesjańskiej, którą jest ważność odczytwania Pism podczas świętego zgromadzenia w zgromadzeniach Judeo Mesjańskich.

25 Wykłady Dla Mężczyzn.

Temat tych wykładów ma na celu wskazać drogę do polepszenia relacji pomiędzy mężem a żoną. W tych kilku wykładach prezentujemy Judeo Mesjańskie poselstwo, które ma na celu wykazać kilka szczegółów tego jaka jest rola mężczyzny w tym aby polepszyć relacje z żoną, tak aby był wymarzonym związkiem małżeńskim. 

 

Przyjacielu i Przyjaciółko: Zamówienia w sprawie wykładów mp3

Rabina mesjańskiego Eugeniusza Emeta Banaka i rebecen Doroty Abigail Banak z poprzednich Konferencji Judeo Mesjańskich proszę kierować do:

 

Paulina Józwiak

Tel: 693-583-491 - (chwilowo niedostępny, proszę składać zamówienia drogą mailową).

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Numer rachunku do przelewu będzie podany przy zamówieniu.

 

1szt płyty w formie CD - 6.00 zł.


Koszt przesyłki do 6 szt - 7,00 zł.


Koszt przesyłki do 12 szt - 10.00 zł.

 

 

Prosimy Napiszcie Wasze Opinie: 

Bardzo polecam wykłady rabina Eugeniusza Emeta Banaka wszystkim tym, którzy chcą pogłębić swą wiarę i sposób życia w Jeszua Mesjaszu naszym Panu. Z czystym sercem polecam je tym, którzy maja w swych sercach pragnienie powrotu do nauki pierwszych wyznawców Jeszua, powrotu do naszych korzeni, którymi są judeo-chrześcijanie. Znajdziecie w nich sprawy odkrywcze, czasami rewolucyjne i bardzo ciekawe, ale też potrzebne do budowania i wzbogacenia naszego osobistego codziennego życia w NIM. Matan

פָּרָשַׁת הַשָּׁבוּעַ

Paraszat Haszawua 

To jest Cykl tygodniowy czytania Tory czyli całego Pięcioksięgu Mojżesza w połączeniu z wybranymi fragmentami z proroków (Haftora) i z pism  Nowego Przymierza (Brit Chadasza). Cykl jednego tygodnia czytania kończy się  z dniem Szabatu, który tu jest podany.

Zapraszamy do obejrzenia draszu/wykładu do każdej paraszy. Znajdziesz go pod linkiem po lewej stronie odpowiednio do aktualnie czytanej księgi z Tory. 

Uwaga! Biblijne dni miesiąca liczone są od pojawienia się Nowiu Księżyca w Izraelu. 

ראש חדש Nów Księżyca na jedenasty biblijny miesiąc był widoczny w Izraelu w dniu: 17 Luty 2018. 

Zatem począwszy od zachodu słońca 17 Lutego do zachodu słońca 18 Lutego mamy Rosz Chodesz!

18 Luty 2018 jest oficjalnie pierwszym dniem miesiąca; dniem Rosz Chodesz czyli dniem Nowiu Księżyca

Wobec tego wykalkulowany w IV w NE, rabinistyczny kalendarz tym razem jest przesunięty o dwa dni względem Nowiu Księżyca w Izraelu.

Tu poniżej podajemy autentyczną datę względem Nowiu Księżyca. 

Nazwa Paraszat:  

Tecawe - תְּצַוֶּה 

"przykaż"

07 Adar 5778

24 Luty 2018 

Tora: שְׁמוֹת

2 Mojżeszowa 27:20 - 30:10

Haftora:

Ezechiel 43:10 - 27

Brit Chadasza:

Hebrajczyków 13:10 - 17