Formularz Rejestracyjny do Wspólnoty Judeo Mesjanskiej

Zanim wypełnisz Dokument Rejestracyjny przynależności do Wspólnoty Judeo- Mesjańskiej zapoznaj się z tym:

Przyjacielu i Przyjaciółko: Zanim zdecydujesz się nadesłać do nas tę formę rejestracji do Wspólnoty Judeo- Mesjańskiej, proszę Cię, abyś się zastanowił czy Ty faktycznie tego szukasz i czy tak na prawdę tego potrzebujesz i czy będziesz mógł/mogła to wdrożyć do twojego życia?  

Rozumiemy też, że rejestrujac się wyrażasz gotowość do życia według Drogi Jeszua Hamaszijach, że duchowo i teologicznie jesteś gotowy do naśladowania wiary i życia Jeszua HaMaszijach.

Uwaga! Zapoznaj się dobrze z naszymi zasadami wiary zanim się zarejestrujesz. Jeśli te zasady nie sa zgodne z twoimi to prosimy, aby się nie rejestrować. W tym celu zapraszamy do linku "O Nas" w menu glównym naszej strony.

Uwaga!  Pojedyncze osoby, które maja poniżej 18 lat musza przedstawić pisemne pozwolenie od rodziców, oraz podać kontakt telefoniczny i adres do rodziców. 

Uwaga! Każdy z małżonków musi wypełnić swoja rejestrację.

Jeśli jesteś pewien tego, że pragniesz iść ta Droga Judeo- Mesjańska, to proszę skopiuj tę listę pytań i odpowiedz na nie w postaci nadesłania dokumentu z tymi pytaniami i twoimi odpowiedziami pod  adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Proszę też, abyś nie zapomniał przesłać swego duchowego życiorysu wykazujac przy tym, dlaczego chcesz dokonać tej rejestracji ( Nie dlłuższy niż 2 strony).

 

Czytaj więcej: Formularz Rejestracyjny do Wspólnoty Judeo Mesjanskiej

פָּרָשַׁת הַשָּׁבוּעַ

Paraszat Haszawua 

To jest Cykl tygodniowy czytania Tory czyli całego Pięcioksięgu Mojżesza w połączeniu z wybranymi fragmentami z proroków (Haftora) i z pism  Nowego Przymierza (Brit Chadasza). Cykl jednego tygodnia czytania kończy się  z dniem Szabatu, który tu jest podany.

Zapraszamy do obejrzenia draszu/wykładu do każdej paraszy. Znajdziesz go pod linkiem po lewej stronie odpowiednio do aktualnie czytanej księgi z Tory. 

Uwaga! Biblijne dni miesiąca liczone są od pojawienia się Nowiu Księżyca w Izraelu. 

ראש חדש Nów Księżyca na jedenasty biblijny miesiąc był widoczny w Izraelu w dniu: 17 Luty 2018. 

Zatem począwszy od zachodu słońca 17 Lutego do zachodu słońca 18 Lutego mamy Rosz Chodesz!

18 Luty 2018 jest oficjalnie pierwszym dniem miesiąca; dniem Rosz Chodesz czyli dniem Nowiu Księżyca

Wobec tego wykalkulowany w IV w NE, rabinistyczny kalendarz tym razem jest przesunięty o dwa dni względem Nowiu Księżyca w Izraelu.

Tu poniżej podajemy autentyczną datę względem Nowiu Księżyca. 

Nazwa Paraszat:  

Tecawe - תְּצַוֶּה 

"przykaż"

07 Adar 5778

24 Luty 2018 

Tora: שְׁמוֹת

2 Mojżeszowa 27:20 - 30:10

Haftora:

Ezechiel 43:10 - 27

Brit Chadasza:

Hebrajczyków 13:10 - 17