Świadectwa wiary Eugeniusza i Doroty

   

Szalom Alehem

 

 

 A gdy to mówili, On sam stanął wśród nich i rzekł:

Pokój Wam

Ewangelia Łukasza 24 ; 36.

Tymi to słowy Jeszua (Jezus) nasz Zbawiciel w języku hebrajskim witał swych uczniów. Również i ja tym ulubionym powitaniem naszego HaMaszijah  (Mesjasza) chciałbym powitać Ciebie drogi czytelniku, życząc Tobie otrzymania Jego pokoju. Z pewnością ciekawi każdego, kto jest autorem tej strony.  Tak więc wychodząc na przeciw temu pytaniu, postanowiliśmy  z żoną napisać każdy o sobie parę zdań.

Czytaj więcej: Świadectwa wiary Eugeniusza i Doroty

פָּרָשַׁת הַשָּׁבוּעַ

Paraszat Haszawua 

To jest Cykl tygodniowy czytania Tory czyli całego Pięcioksięgu Mojżesza w połączeniu z wybranymi fragmentami z proroków (Haftora) i z pism  Nowego Przymierza (Brit Chadasza). Cykl jednego tygodnia czytania kończy się  z dniem Szabatu, który tu jest podany.

Zapraszamy do obejrzenia draszu/wykładu do każdej paraszy. Znajdziesz go pod linkiem po lewej stronie odpowiednio do aktualnie czytanej księgi z Tory. 

Uwaga! Biblijne dni miesiąca liczone są od pojawienia się Nowiu Księżyca w Izraelu. 

ראש חדש Nów Księżyca na dziewiąty biblijny miesiąc był widoczny w Kanadzie w dniu 20 Listopada 2017. W Izraelu nie było możliwości aby zaobserwować. 

Zatem dzień 21 Listopada jest oficjalnie dniem Rosz Chodesz czyli dniem Nowiu Księżyca.

Wobec tego wykalkulowany w IV w NE, rabinistyczny kalendarz tym razem jest przesunięty o dwa dni względem Nowiu Księżyca w Izraelu.

Tu poniżej podajemy autentyczną datę względem Nowiu Księżyca. 

Nazwa Paraszat:  

Wajece - וַיֵּצֵא

"I opuścił"

05 Kislew 5778

25 Listopad 2017 

Tora: בְּרֵאשִׁית

1 Mojżeszowa 28:10 - 32:2 (3)

Haftora:

Ozeasza 12:13 - 14:9

Brit Chadasza:

Jana 1:43 - 51