Rebecen News

Moje drogie Siostry w Mesjaszu

 

Bardzo się cieszę, ze Królestwo Boże tak wspaniale rośnie na chwałę naszego Ojca JHŁH. Cieszy mnie również to, że poprzez pisanie do Was możemy razem poznawać/ szerzyć poznanie o NIM i o Jego Synu. Uważam, że bycie kobietą jest wielkim błogosławieństwem i jest wielkim zadaniem danym nam, abyśmy wspierały naszych mężów, dzieci, rodziców, innych członków rodziny i każdego kto przechodzi przez drogę naszego życia. Jako motto tego linku i jako motto dla życia kobiet i żon chcę przytoczyć 2 wersy z

Przypowieści Salomona 31; 28-29:

„ Jej synowie nazywają ją szczęśliwą, jej mąż sławi ją, mówiąc:  Jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie!”

Modlitwą moją jest abyśmy się nawzajem wspierały poprzez modlitwę i poprzez prowadzenie naszych domów i naszego życia na chwałę dla JHŁH poprzez Jeszua, Jego Syna, a naszego i Izraelskiego Mesjasza.

  
Rebecen Wspolnoty Mesjanskiej Dorota Magdalena BanakCzytaj więcej: Rebecen News

פָּרָשַׁת הַשָּׁבוּעַ

Paraszat Haszawua 

To jest Cykl tygodniowy czytania Tory czyli całego Pięcioksiągu Mojżesza w połączeniu z wybranymi fragmentami z proroków (Haftora) i z pism  Nowego Przymierza (Brit Chadasza). Cykl jednego tygodnia czytania kończy się  z dniem Szabatu, który tu jest podany.

Zapraszamy do obejrzenia draszu/wykladu do każdej paraszy. Znajdziesz go pod linkiem po lewej stronie odpowiednio do aktualnie czytanej księgi z Tory. 

Uwaga! Biblijne dni miesiąca liczone są od pojawienia się Nowiu Księżyca w Izraelu. 

ראש חדש Nów Księżyca na Szósty biblijny miesiąc był widoczny w Jerozolimie w dniu 23 Sierpnia 2017.

Czyli 24 Sierpnia jest oficjalnie dniem Rosz Chodesz czyli dniem Nowiu Księżyca

Wobec tego wykalkulowany w IV w NE, rabinistyczny kalendarz tym razem jest przesunięty o jeden dzień względem Nowiu Księżyca w Izraelu.

Tu poniżej podajemy autentyczną datę wzgledem Nowiu Księżyca. 

Nazwa Paraszat:  

Jom Terua

 

"Dzień Trąbienia"

01 Tiszrej 5778

21? 22? 23? Wrzesień 2017

Czekamy na raport o pojawienia się Nowiu Księżyca!

Tora: 

I Mój 21:1 - 34

IV Mój 29:1 - 6

Haftora:

1 Samuel 1:1 - 2:10

Brit Chadasza:

1 Tesaloniczan 4:13 - 18