Rejestracja do Grup Domowych


Rejestracja do TGD1


Szalom Chaverim - Szalom Przyjaciele

Informacje i Wymogi Konieczne do Rejestracji do Twojej Grupy Domowej

Link do Formularza Rejestracyjnego znajduje się w Menu Głównym jako odgałęzienie od linku "Rejestracji do TGD". Każda osoba chętna do brania udziału w tworzeniu Grupy Domowej będzie musiała wypełnić dokument rejestracyjny i nadesłać go przez e-mail do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. po to, aby otrzymać hasło potrzebne do zalogowania się do TGD (Twojej Grupy Domowej).

Drogi bracie i siostro w Mesjaszu Jeszua! Zapoznaj się proszę z tą informacją zanim  zdecydujesz się zarejestrować do istniejacej już Grupy Domowej,  badź po to, aby zaczać budować nowa we Wspólnocie Mesjańskiej Twoja Grupę Domowa, tam gdzie mieszkasz. Pewne warunki muszą być spełnione zanim może nastąpić Twoja rejestracja.

Uwaga!
Jeśli nie otrzymasz od nas potwierdzenia otrzymania przez nas Twojej rejestracji w czasie do 7 dni od dnia wysłania formularza, to bardzo Cie prosimy o powiadomienie nas przez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .  Zanim jednak zdecydujesz się zarejestrować musisz zapoznać się z cała informacja i wymogami koniecznymi do spełnienia dla osiagnięcia rejestracji.
Uwaga!
Celem tej rejestracji jest nie tylko edukacja do życia na wzór Jeszua HaMaszijach, ale również połączenie osób w jedna Twoja Grupę Domowa (TGD), osób które podzielają taka sama wiaęe i powołanie oraz mieszkają w pobliżu siebie czyli w odległości od siebie do 100 km, osób które też tak jak Ty się zarejestrowali.
Uwaga!
Osobom niezarejestrowanym nie podajemy kontaktu do TGD aż dana Grupa Domowa nie osiągnie minian (10 osób) z prowadzącym ich liderem. 

Uwaga! 

Bardzo Wazne: Zanim zarejestrujesz się, sprawdź link "O Nas", który znajduje się w głównym menu na naszej stronie. Tam znajdziesz szczegóły i zasady naszej wiary. Jeśli Ty się z nimi nie zgadzasz, to radzimy aby się jeszcze nie rejestrować. Brak bowiem jedności z nasza wizja i z naszym wyznaniem wiary będzie poważna przeszkoda w osiagnięciu twojej rejestracji do Wspólnoty Judeo Mesjańskiej. 


Oto praktyczne wyjaśnienia, czego możesz się spodziewać po zarejestrowaniu do Twojej Grupy Domowej.

Pierwszy etap i jedyny dla Ciebie będzie oferował: Zapoznanie się z tym, jak należy prowadzić polską rodzinę w wierze Judeo-mesjańskiej wszczepioną do Społeczności Izraelskiej. Czyli mamy tu na myśli Twoja rodzinę lub tylko Ciebie- osobę, która pragnie żyć zgodnie z wolą naszego Ojca w Nowym Przymierzu, które to ON- Jeszua HaMaszijach zawarł z Israelem; Efezjan 2;11-22;Rzym 11:13-36. Ten etap pomoże Tobie rozpoczać  życie jako talmid-uczeń badź talmida-uczennica Jeszua HaMaszijach. Na tym poziomie nasza oferta obejmuje:

1. Informacje podstawowe do obchodzenia w twoim domu rodzinnym: Szabatu i Moadim (Świat); To znaczy wstęp do tradycyjnego rozpoczynania i kończenia Szabatu i Moadim; Na przykład kilka podstawowych hebrajsko- polskich błogosławieństw (na piśmie i w audio) koniecznych do uświęcenia dni światecznych lub biblijnych stałych codziennych modlitw; Oraz praktyczne wskazówki, jak należy się przygotowywać do Szabatu lub Moed (Święta).

2. Informacje konieczne do tworzenia domowych szabatowych modlitw (domowych szabatowych nabożeństw), które można zastosować w połączeniu z kilkoma rodzinami lub z indywidualnymi osobami. Zapoznanie się z administracyjnymi zasadami do prowadzenia Twojej Grupy Domowej.

3. Lista pieśni wraz z chwytami lub nutami oraz nagrane audio pieśni dostępne do nauki własnej.

4. Lista próśb o wstawienniczą modlitwę.

5. Tradycyjne przepisy kulinarne na Szabat i na Moadim (Święta).

6. Zniżki cen przy zakupie Judaików lub materiałów lub programów, które będą oferowane do duchowego kształcenia się, zakupione we Wspólnocie Judeo Mesjańskiej.

Ten pierwszy etap jest już caly gotowy do użytku dla osób zarejestrowanych

 


Drugi etap dotyczy tylko liderów w poczatkowej ich fazie działalności. Ten program będzie zaoferowany tylko dla liderów, których powoła Adonaj w naszych Grupach Domowych, które przekrocza więcej niż minian (10 osób) członków przez okres jednego roku: W przypadku zawiązania się Judeo-Mesjańskiej Grupy Domowej na twoim terenie złożonej z większej grupy rodzin/osób. W tym zakresie oferta obejmuje głębsze wprowadzenie dla liderów do tradycji wspólnot Judeo-Mesjańskich; 1 Koryntian 11;1-2; oraz 2 Tesaloniczan 2;13-17

Uwaga! Pragniemy was poinformować, że już rozpoczęła się praca nad drugim etapem działalności Wspólnoty Judeo- Mesjańskiej na odrębnej stronie. Oto link do tej strony, na której liderzy będa mieć dostęp do tych informacji. http://mewaser.wspolnotamesjanska.pl Program ten będzie się składał z dwóch podzespołów. Pierwszy to pomocnicza strona o której już jest wspomniane powyżej. Drugi etap zaś będzie połaczony ściśle z trzecim etapem, który będzie zwiazany z Jesziwa. Oto szczegóły:

Na tym poziomie nasza oferta obejmuje:

1. Przysposobienie liderów powołanych przez Adonaj do służby w grupie domowej, która jest na tym etapie rozwoju, że  jest już na drodze do otwarcia publicznych bożnic/synagog Judeo Mesjańskich, badź gdy liderzy będa już na poczatkowej fazie publicznej działalności. Na tym etapie wydawane będa licencje dla liderów tych zgromadzeń/synagog, którzy najpierw muszą spełnić takie kryteria wymagane w tej służbie:

Ukończyć wymagany staż w prowadzeniu grupy domowej (minimum 1 pełny rok od rozpoczęcia publicznej służby) i ukończyć wymaganą w tym zakresie ilość kursów w Jesziwie (minimum 6 kursów). 1 Tymoteusza 3;1 - 5;25. (Zakładajac, że Jesziwa już będzie dostępna). 

2. Gruntowne przygotowanie do prowadzenia modlitw szabatowych w publicznych zgromadzeniach/synagogach w każdym zakresie.

3. Wsparcie duchowe i moralne dla liderów.

4. Formalne podciagnięcie  liderów do odpowiedzialności wobec Wspólnoty Judeo Mesjańskiej.


5. Pomoc w ustaleniu działalności i nazwy takiej gminy/synagogi.

 

Obecnie trwa praca nad rozwojem tej strony dla liderów


 

Trzeci etap to publiczna Jesziwa- Na tym etapie będziemy oferowali: W przypadku wystarczajacych finansów i znalezienia zespołu zaangażowanych osób Judeo-Mesjańska publiczna Jesziwe, gdzie kursy będa w większości ogólno-dostępne  dla publiczności z wyjatkiem kilku kursów, które będa skierowane tylko dla liderów Wspólnoty Judeo Mesjańskiej, którzy przygotowywani będa do otrzymania smichy rabinicznej.

Na tym etapie będziemy oferować także dla rabinów z Wspólnoty Judeo Mesjańskiej:

1. Pomoc na każdej płaszczyźnie w założeniu i prowadzeniu Judeo - Mesjańskich gmin/synagog

2. Lider po ukończeniu wymaganego stażu prowadzenia grupy domowej (minimum 2 lata) i wymaganego na tym etapie zakresu nauki w Jesziwie (minimum 18 kursów) będzie mógł otrzymać smiche (ordynacje) rabiniczna. Dzieje Ap 13;1-3. Dzieje Ap 6;6. Dzieje Ap 14; 21- 23.

3. Wsparcie duchowe i moralne dla rabinów.

4. Formalne podciagniecie rabinów do odpowiedzialności wobec Kongregacji i gminy/ szulu/ bożnicy.

To jest program na nasza przyszlość, ktory rozpocznie się po zakończeniu pierwszej połowy drugiego etapu Przyjacielu i Przyjaciółko:  

Dla osób, które zakończyły swa rejestracje pomyślnie, udostępnione będa kontakty dla wszystkich z tego samego miasta lub pobliskiego regionu, którzy zarejestruja się do TGD, aby rozpocząć wspólne domowe zgromadzenia i modlitwy.
 
W takiej kooperacji z nami, oczekujemy od Ciebie lojalności we wspieraniu dzieła Bożego jakie wykonuje nasza Wspólnota Gmin Judeo-Mesjańskich. Twoje wsparcie może zostać wyrażone w następujący sposób:

1. W codziennych Twoich modlitwach o błogosławieństwo i ochronę dla nas w dalszej działalności, głoszenia w prawdzie - Dobrej Nowiny; Oraz wsparcia w codziennych Twoich modlitwach za tymi, którzy nadeślą takie potrzeby wstawienniczej modlitwy.

2. Wspieranie aktywną działalnością w miarę potrzeb i możliwości na rzecz publicznej działalności Wspólnoty Judeo Mesjańskiej w Twoim regionie lub w ogólnopolskich wydarzeniach organizowanych przez Wspólnotę Judeo Mesjańska. 

3. Wspieranie finansowe tego dzieła w postaci odsyłania dziesięciny (hebr. maaser) do Wspólnoty Judeo Mesjańskiej jeśli to jest tylko Twoja Grupa Domowa -  lub jeśli to jest tylko rodzina lub jeśli jesteś samotną osobą. W przypadku powstania publicznej Twojej Grupy Domowej to odsyłanie maaser będzie z zebranych dziesięciny z całej grupy.

Pragniemy poinformować Cię, że cała ta inicjatywa i wkład finansowy do tego dzieła pochodzi tylko i wyłącznie od Boga i od prywatnie włożonego czasu i pieniędzy wielu członków Wspólnoty Judeo Mesjańskiej i prywatnych osób, które choć nie są jeszcze związani z Wspólnota Judeo Mesjańska, to jednak dzięki działalności Ruach HaMaszijach (Ducha Masjasza) wspieraja nasza służbę. Dlatego drogi bracie i siostro, każdy Twój wkład nawet najmniejszy jest wielkim wkładem do budowania Bożego Judeo Mesjańskiego Królestwa w Polsce i po za jej granicami..

Uwaga! Wszystkie Twoje dane personalne i wszystkie twoje nadesłane informacje, które są wymagane do celów rejestracji nie będa dostępne publicznie i sa ściśle chronione przez Wspólnotę Judeo Mesjańska. 

Nadesłanie takiego dokumentu nie tylko daje Ci dostęp do tych informacji i przywilejów, ale również automatycznie uczyni Cię członkiem Wspólnoty Judeo Mesjańskiej a z czasem i członkiem Twojego szulu/gminy.

Naszym ostatecznym celem jest powstanie w Polsce zarejestrowanego wyznania Judaizmu Mesjańskiego, gdzie każdy Żyd i Polak będzie mógł należeć do tego wyznania. 

Życzymy wielu błogosławieństw Tobie przyjacielu i przyjaciółko na drodze wiary i kolejnych etapów uczniostwa do życia według "Drogi" Jeszua HaMaszijach jaka On nam nakreślił w Besorze (Ewangelii), beszem Jeszua HaMaszijach, Amen.

Mesjański Rabin

Eugeniusz Emet Banak

 

פָּרָשַׁת הַשָּׁבוּעַ

Paraszat Haszawua 

To jest Cykl tygodniowy czytania Tory czyli całego Pięcioksięgu Mojżesza w połączeniu z wybranymi fragmentami z proroków (Haftora) i z pism  Nowego Przymierza (Brit Chadasza). Cykl jednego tygodnia czytania kończy się  z dniem Szabatu, który tu jest podany.

Zapraszamy do obejrzenia draszu/wykładu do każdej paraszy. Znajdziesz go pod linkiem po lewej stronie odpowiednio do aktualnie czytanej księgi z Tory. 

Uwaga! Biblijne dni miesiąca liczone są od pojawienia się Nowiu Księżyca w Izraelu. 

ראש חדש Nów Księżyca na jedenasty biblijny miesiąc był dziś widoczny w Izraelu. 

Zatem począwszy od zachodu słońca 18 Stycznia do zachodu słońca 19 Stycznia mamy Rosz Chodesz!

19 Stycznia 2018 jest oficjalnie pierwszym dniem miesiąca; dniem Rosz Chodesz czyli dniem Nowiu Księżyca

Wobec tego wykalkulowany w IV w NE, rabinistyczny kalendarz tym razem jest przesunięty o dwa dni względem Nowiu Księżyca w Izraelu.

Tu poniżej podajemy autentyczną datę względem Nowiu Księżyca. 

Nazwa Paraszat:  

Beszalach - בְּשַׁלַּח 

"Gdy wypuszczał"

09 Szewat 5778

27 Styczeń 2018 

Tora: שְׁמוֹת

2 Mojżeszowa 13:17 - 17:16

Haftora:

Sędziów 4:4 - 5:31 

Brit Chadasza:

Jana 6:22 - 40